Pocta za druhé místo v rallycrossu pro Team Peugeot Hansen!

Pocta za druhé místo v rallycrossu pro Team Peugeot Hansen

Závod 12/12

Okruh Kapské město - Jihoafrická republika

12. listopadu

Team Peugeot Hansen se v dvanáctém závodě mistrovství světa v rallycrossu 2017 v Jižní Africe po desáté umístil na stupních vítězů a stal se letošním vicemistrem mezi týmy*.

• V posledním kole mistrovství světa v rallycrossu 2017, které týmy poprvé v historii zavedlo do Afriky, vozy PEUGEOT 208 WRX podávaly od začátku do konce vysoce konkurenceschopné výkony, a to včetně pamětihodného bleskového startu ve čtvrté kvalifikační jízdě. Timmymu Hansenovi se podařilo vyhrát první a čtvrtou kvalifikaci i své semifinále, avšak vítězství o tomto víkendu mu uniklo jen o pouhé desetiny sekundy vzhledem k tomu, že v první zatáčce ztratil čas v tlačenici. Mladý Švéd se ovšem nevzdal a nakonec získal pro PEUGEOT 208 WRX desáté umístění na stupních vítězů ze 12 startů v letošním roce. Team Peugeot Hansen tak zpečetil zisk druhého místa v letošním pořadí týmů a Timmy samotný získal páté místo v šampionátu jezdců 2017.
      • Naopak pro Sébastiena Loeba to byl frustrující víkend. Poté, co byl v souboji v první kvalifikaci vytlačen z tratě, v úvodním kole druhé kvalifikace měl defekt pneumatiky a nebyl již schopen ukázat svůj potenciál při kvalifikaci. Nutno říci, že jeho naděje na nápravu v semifinále započaly slibným startem a do druhé zatáčky najel na druhém místě. V postupu do finále mu bohužel zabránil další defekt pneumatiky, nicméně sezónu 2017 může přesto hodnotit pozitivně, neboť vybojoval sedm umístění na stupních vítězů a čtvrté místo v šampionátu jezdců.
      • Kevin Hansen předvedl se svým PEUGEOTEM 208 WRX 2016 další přesvědčivou jízdu, a to včetně třetího místa ve druhé a čtvrté kvalifikaci. Na jeho start z vnějšího postavení při poslední kvalifikační jízdě se hned ta nezapomene. Díky penalizaci Kena Blocka se podruhé za sebou dostal do finále a zásluhou vynikajícího víkendu si výrazně polepšil své postavení v pořadí jezdců a letošní šampionát ukončil na osmém místě před Blockem!

Ohlasy

Kenneth Hansen (ředitel týmu):

„Od samého počátku jsme byli konkurenceschopní a Timmy vyhrál první a čtvrtou kvalifikaci. Byli jsme pevně rozhodnuti dosáhnout zde vítězství a všechny naše vozy se dostaly do semifinále, které se podle očekávání stalo velkou bitvou. Sébastienovi ani Kevinovi se v zahajovacím kole nepodařilo ukázat jejich opravdovou rychlost, avšak Timmy si v semifinále dojel pro vítězství. Rovněž Kevinovi přinesl jeho výsledek místo ve finále. Naše naděje na vítězství zůstávala živá, ale Timmy byl v úvodních zatáčkách vytlačen a od prvního místa ho v cíli dělila méně než sekunda! To bylo nesmírné zklamání. Jsme však přesto velmi potěšeni druhým místem v pořadí týmů za rok 2017. Po celý rok jsme ze sebe vydávali to nejlepší, co nám naše zdroje dovolily.“

Timmy Hansen (PEUGEOT 208 WRX č. 21), 2. místo:

„Myslím, že v Jižní Africe jsme podali jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Byli jsme skutečně konkurenceschopní a já vyhrál první a čtvrtou kvalifikační jízdu. Bylo to poprvé v této sezoně, kdy jsem vyhrál dvě kvalifikační jízdy. Moje semifinále bylo velmi těsné a zejména v první zatáčce jsem se hodně snažil. Když jsme se Sébastienem vjížděli bok po boku do druhé zatáčky, zjistil jsem, že jedu špatným směrem. I přesto jsem své semifinále vyhrál. Také první kolo finálové jízdy bylo docela tvrdé. Propadl jsem se o několik míst, a tak jsem do jokeru zajel velmi brzy. Poté jsem dělal vše, co bylo v mých silách, abych se probojoval zpět a vítězství mi nakonec uniklo jen o pár desetin sekundy. Bylo by tak krásné dnes vyhrát. PEUGEOT 208 WRX je nejlepší vůz, jaký jsem kdy řídil, a tak zakončit sezónu bez vítězství ve finále je velkým zklamáním. Se svou sezonou jsem nicméně spokojen a myslím, že jsem se stal o něco vyrovnanějším jezdcem.“

Sébastien Loeb (PEUGEOT 208 č. 9):

„Z mého pohledu bylo poslední kolo sezóny velkým zklamáním, zejména proto, že můj vůz byl tak konkurenceschopný! V kvalifikaci se pro mě situace nevyvíjela dobře: v první jízdě jsem byl vytlačen a v první kole druhé jízdy jsem měl defekt pneumatiky. Ve třetí a čtvrté jízdě se mi dařilo lépe a pak jsem dobrým startem zahájil semifinále, neboť jsem byl na druhém místě za Timmym, avšak poté se mi ve strkanici opět poškodila pneumatika. Pak už jsem nebyl schopen vybojovat špičkový výsledek. Je zklamáním zakončit takto rok, který byl rovněž frustrující. Obraťme se k další sezóně!“

Kevin Hansen (PEUGEOT 208 WRX č. 71), 6. místo:

„Mé výsledky v kvalifikaci mě docela potěšily, přesto, že bych první a třetí kvalifikaci asi dokázal zajet dokonce ještě lépe. Ve čtvrté kvalifikaci jsem měl vynikající start, který mi umožnil vyhrát svou jízdu a v této části kvalifikace se umístit na třetím místě. Bohužel úplně nerozumím tomu, co se mi přihodilo v semifinále. Několik prvních zatáček se odehrávalo v naprostém zmatku. Jediné, co vím, je, že jsem v  jedné chvíli jel na třetím místě a pak jsem se o několik zatáček později ocitnul na šestém místě. Poté jsem měl problém s převodovkou, ale podařilo se mi dostat do finále díky tomu, že Block byl penalizován. Moji mechanici odvedli skvělou práci a dali vůz včas do pořádku. Bylo skvělé účastnit se po druhé za sebou finále. Třebaže mi selhala převodovka, byl jsem šťastný, že jsem v posledním kole sezóny ukázal svůj potenciál.“

Konečné pořadí ‑ Kapské město (12. listopad 2017)

1. Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo GTI)