Podívejte se na obsah
JE PRO VÁS ELEKTRIFIKOVANÝ VŮZ VHODNÝ?

JE PRO VÁS ELEKTRIFIKOVANÝ VŮZ VHODNÝ?

Při zvažování nákupu elektrifikovaného vozu je třeba vzít v úvahu několik kritérií, včetně denního nájezdu kilometrů, četnosti dlouhých cest a přístupu k dobíjecím stanicím.

 

Elektromobily mají vyšší pořizovací cenu než jejich klasické ekvivalenty vybavené spalovacím motorem. Celkové náklady spojené s provozem vozu však netvoří pouze pořizovací cena. Je třeba kupovat palivo, platit pojištění i pravidelnou údržbu. Vezmeme-li v úvahu všechny tyto faktory, pak jsou elektromobily levnější než vozy se spalovacím motorem.

 

Uvádí se, že elektromobily v průměru ušetří 40 % nákladů na palivo a 30 % nákladů na údržbu ve srovnání s klasickými vozy vybavenými spalovacími motory.

 

Představa, že elektromobil je méně efektivní než vůz se spalovacím motorem, je mylná. I když jsou elektromobily tiché, jsou dostatečně výkonné. Dosahují stejných rychlostí jako jejich spalovací protějšky, přičemž nabízejí vyšší cestovní komfort díky tichému motoru a absenci vibrací. Zrychlení a zpomalení je u elektromobilů stejně rychlé jako u vozů se spalovacím motorem.

1. Denní kilometrový nájezd: věděli jste, že více než dvě třetiny motoristů ujedou v průměru méně než 50 km denně? Dojezd elektromobilů PEUGEOT tudíž splňuje potřeby většiny motoristů. Pokud denně cestujete na delší vzdálenosti, potom je pro vás vhodnější plug-in hybridní vůz!

 

2. Frekvence dlouhých cest: v případě častých delších tras je nutné zvážit, zda je pro vás 100% elektrický vůz vhodným řešením s ohledem na konkrétní délku a profil trasy a další parametry pro denní užívání vozu. V každém případě se můžete spolehnout na plug-in hybridní technologii a vybrat z nabídky našich vozů kombinujících benzinový a elektrický motor, které Vám umožní bezstarostně cestovat na jakékoli vzdálenosti.

 

3. Přístup k dobíjecím stanicím: dobíjení elektromobilu PEUGEOT je velmi snadné. Všechny elektromobily PEUGEOT můžete dobíjet v domácím prostředí v rodinném či bytovém domě, v práci nebo prostřednictvím veřejných dobíjecích stanic. Doba dobíjení se liší v závislosti na použité technologii. Pomůžeme vám s výběrem nejvhodnějšího způsobu dobíjení, který bude vyhovovat vašim potřebám.