Podívejte se na obsah
ELEKTROMOBILITA

ELEKTROMOBILITA PEUGEOT

POWER OF CHOICE

Široká nabídka elektrifikovaných vozů PEUGEOT umožní zvolit mezi elektromobily a plug-in hybridními vozy ten, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Na výběr máte rovněž různé druhy pohonu: benzinový nebo dieselový motor či elektromotor.

A to vše bez kompromisů.

 

Proč zmiňujeme absenci kompromisů?

 

Protože nemusíte oželet žádnou z vlastností, která je vozům PEUGEOT vlastní. Elektrifikované vozy mají stejně prostorný interiér i zavazadelník jako klasické verze se spalovacím motorem.

 

Ať se rozhodnete pro jakýkoli model, PEUGEOT vám v rámci své nabídky poskytne možnost volby:

 

- 100% elektrický pohon malého městského vozu či kompaktního SUV

- nebo plug-in hybridní pohon u hatchbacku, SUV či elegantního kombi vhodného pro delší trasy.

 

Tuto koncepci u společnosti PEUGEOT nazýváme výstižně POWER OF CHOICE.

Výhody 100% elektrické jízdy

5 NUL pro pohodlné cestování
0 nulový hluk
0 nulové řazení
0 nulové vibrace
0 nulové emise CO2
0 nulový zápach z pohonných hmot

POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Elektrifikované vozy umocňují potěšení z jízdy a přinášejí nové zážitky, jako je plynulá jízda bez trhání, rychlý nástup akcelerace díky okamžitému točivému momentu a absence vibrací z motoru.

Při jízdě po městě navíc přispívají elektrifikované vozy ke snížení hlučnosti, protože elektromotor je tichý. Řidiči i jeho spolucestujícím zajistí velmi příjemné cestování.

Elektrifikace nového vozu PEUGEOT 3008 umožnila vedle klasického předního náhonu i vznik verze HYBRID4 s pohonem všech kol a výkonem 300 k. Ta kombinuje mimořádné jízdní vlastnosti s výbornou ovladatelností a zároveň optimalizuje spotřebu paliva díky dvěma elektromotorům a funkci rekuperace.

 

 

U elektrických a plug-in hybridních vozů má PEUGEOT i-Cockpit® specifické rozhraní, které umožňuje zobrazení informací o jízdě na palubním přístrojovém panelu přímo v zorném poli řidiče (režim jízdy, měřič výkonu a dojezd v plně elektrickém režimu) a na centrálním dotykovém displeji. Zde naleznete mimo jiné statistiky spotřeby.

SNADNÝ PROVOZ

Abychom naše zákazníky podpořili při přechodu na elektrifikované vozy a zároveň zjednodušili každodenní provoz, nabízíme celou řadu doplňkových služeb založených na třech hlavních principech: dobíjení, mobilita a jistota.

Závazky PEUGEOT v oblasti životního prostředí

Ekologie

Analýza životního cyklu:

 

Podle studie Transport & Environment (T&E) vypouští elektrifikovaný vůz během svého životního cyklu o 50 % méně emisí CO2 než průměrný evropský vůz vybavený spalovacím motorem.

 

Vozy se 100 % elektrickým pohonem nevypouštějí při jízdě žádné emise CO2 ani jiné znečišťující plyny.

 

Uhlíková stopa elektrifikovaných vozů závisí na způsobu výroby elektřiny, ale také na emisích CO2 spojených s výrobou baterie.

 

 

Výroba elektrifikovaných vozů a baterií

Baterie elektrifikovaného vozu:

  • Lithium-iontová baterie neobsahuje kovy vzácných zemin.
  • Tři převládající použité materiály jsou ocel, hliník a plasty.

 

PEUGEOT požaduje od svých dodavatelů, aby vzhledem k použitému materiálu:

  • Zajistili, že budou suroviny dodávány odpovědným způsobem,
  • U některých výrobků předložili podrobné složení použitých materiálů i jejich původ.
Recyklace baterií

PEUGEOT od roku 2012 recykluje baterie používané ve svých elektromobilech a plug-in hybridních vozech. S ohledem na recyklaci baterií Lithium-iontové (Li-Ion) a Nikl-Metal-Hydridové (NiMh)  spolupracuje s řadou specializovaných firem.

 

Například partnerská francouzská společnost získala stříbrnou medaili udělovanou organizací ECOVADIS za své výsledky v oblasti CSR CSR – Corporate Social Responsibility znamená v překladu Společenská odpovědnost firem a zjednodušeně představuje příspěvek firem k udržitelnému rozvoji  s ohledem na nakládání s vyřazenými bateriemi.

 

Skupina Stellantis se po celém světě aktivně zapojuje do této odborné oblasti s cílem rozvíjet síť pro recyklaci baterií s ohledem na celý životní cyklus od oprav, repasování, hledání řešení pro opakované použití až po recyklaci po skončení životnosti.