Podívejte se na obsah
Elektrické nabíjení

DOBÍJENÍ VAŠEHO ELEKTROMOBILU PEUGEOT

Dobíjení elektromobilů PEUGEOT je velmi snadné!

 

Kombinací domácího a veřejného dobíjení zjednodušíte každodenní provoz: ať už svůj vůz dobíjíte pomocí standardní zásuvky, wallboxu nebo veřejné rychlodobíjecí stanice, můžete využít rozsáhlou síť více než 250 000 evropských dobíjecích stanic.

 

Za pouhých 30 minut dobíjení je možné získat dojezd až 250 km u veřejné rychlodobíjecí stanice o výkonu 100 kW.

Objevte budoucnost mobility s vozy PEUGEOT.

Při dobíjení elektromobilu hraje zásadní roli 5 prvků:

  1. elektrická síť
  2. dobíjecí stanice
  3. dobíjecí kabel
  4. integrovaná palubní nabíječka
  5. baterie

DOMÁCÍ DOBÍJENÍ

DOBÍJENÍ V RODINNÉM DOMĚ

DOBÍJENÍ V BYTOVÉM DOMĚ

DOBÍJENÍ NA PRACOVIŠTI

Dobíjejte svůj elektromobil doma i na pracovišti prostřednictvím wallboxu, případně pomocí různých druhů zásuvek. Nehraje roli, jestli dobíjíte v rodinném nebo bytovém domě – ve všech případech pro vás připravíme řešení na míru odpovídající vašim požadavkům. Doba dobíjení vašeho elektrického vozu se odvíjí od zvoleného způsobu dobíjení.

Různé typy zásuvek

KLASICKÁ ZÁSUVKA

Dobíjejte svůj elektromobil pomocí klasické zásuvky stejně jako chytrý telefon.

 

Například pro PEUGEOT E-208 se baterie na 80 % kapacity nabije za 25 hodin.

ZESÍLENÁ ZÁSUVKA

Zesílená zásuvka je optimálním řešením pro dobíjení baterie vozu.

 

Například pro PEUGEOT E-208 se baterie na 80 % kapacity nabije za 12 hodin(i) s 11 kW nabíječkou  .

WALLBOX

Používání wallboxu značně zkrátí dobu dobíjení.

 

Například pro PEUGEOT E-208 se baterie na 80 % kapacity nabije za hodiny.

PARTNERSKÉ SPOLEČNOSTI

Pro Vaše pohodlí však doporučujeme dobíjet vozidlo s využitím Wallboxů certifikovaných společností PEUGEOT. Jejich instalaci zajišťuje společnost TEMO.

Pro bezpečné, efektivní a bezproblémové dobíjení je nutné posoudit klientovy možnosti Elektroinstalace. K tomu je nutné vyplnit internetový formulář.

Po vyplnění dotazníku a zpracování informací kontaktuje klienta technik a domluví se s ním na případném termínu prohlídky v místě realizace. Cílem návštěvy je:

 

  • Přehled variant možností realizace
  • Rozsah stavebních prací a elektroinstalačních prací
  • Celková finanční nabídka

Různé způsoby veřejného dobíjení

DOBÍJECÍ STANICE 22 kW (AC)

Před cestou si udělejte čas na zhlédnutí filmu. AC: střídavý proud. Energie distribuovaná většinou rozvodných sítí je ve formě střídavého proudu. Pro dobíjení doma nebo u veřejných dobíjecích stanic je jeho kapacita dostatečná. Doba dobíjení závisí na výkonu (kW) dobíjecích kabelů a také na kapacitě palubní nabíječky daného vozu.

 

Například pro PEUGEOT E-208 se baterie na 80 % kapacity nabije za 4 hodiny.

DOBÍJECÍ STANICE 50 kW (DC)

Než si nakoupíte v supermarketu a vystojíte frontu u pokladny, váš PEUGEOT se dobije. DC: stejnosměrný proud. Pro rychlé dobíjení, například během dlouhé cesty, můžete použít výkonný rychlodobíjecí terminál – často nazývaný supercharger, který dodává stejnosměrný proud přímo do baterie vozu a je tedy nezávislý na kapacitě palubní nabíječky. Tento typ terminálu výrazně zkracuje dobu dobíjení, například na dálničních odpočívadlech. Rychlodobíjení lze použít pouze pro 100% elektrické vozy.

Například pro PEUGEOT E-208 se baterie na 80 % kapacity nabije za 53 minut.

DOBÍJECÍ STANICE 100 kW (DC)

Díky regulaci teploty baterie lze používat dobíjecí stanice s výkonem 100 kW a dobití do 80 % kapacity lze dosáhnout za půl hodiny, což je právě tolik času, kolik potřebujete na odpočinek při cestě na dovolenou DC: stejnosměrný proud. Pro rychlé dobíjení, například během dlouhé cesty, můžete použít výkonný rychlodobíjecí terminál – často nazývaný supercharger, který dodává stejnosměrný proud přímo do baterie vozu a je tedy nezávislý na kapacitě palubní nabíječky. Tento typ terminálu výrazně zkracuje dobu nabíjení, například na dálničních odpočívadlech. Rychlodobíjení lze použít pouze pro 100% elektrické vozy.  .

 

Například pro PEUGEOT E-208 se baterie na 80 % kapacity nabije za 30 minut.

VZDÁLENÁ SPRÁVA VOZU

Zkontrolujte si dojezd svého elektrického vozu v reálném čase a zjistěte stav dobíjení přímo ve svém telefonu prostřednictvím funkce e-REMOTE CONTROL v aplikaci MyPEUGEOT®.

Kdykoli potřebujete, aktivujte dobíjení na dálku či odložte začátek dobíjení.  Mějte přehled o rychlosti dobíjení či stavu nabití baterie a nechte se upozornit na přerušení dobíjení. Naprogramovat si můžete i vyhřívání či vychlazení kabiny před cestou.

 

Tuto službu poskytuje společnost PEUGEOT zdarma a bez časového omezení.

NAJÍT NEJBLIŽŠÍ DOBÍJECÍ STANICI

Seznam dobíjecích stanic kompatibilních s daným vozem poskytuje PLUGSURFING. Přístup k terminálům může podléhat podmínkám, které je třeba předem ověřit (placený přístup prostřednictvím předplatného, bezplatný přístup atd.).