Podívejte se na obsah
Nový Peugeot 308

PEUGEOT 308 & 308 HYBRID | Kompaktní hatchback se spalovacím motorem nebo plug-in hybridním pohonem

Neuvěřitelná přitažlivost nového vozu PEUGEOT 308, který osloví i ty nejnáročnější zákazníky, okouzlí osobitým charakterem a dynamikou.

Pro co nejintenzivnější zážitky z jízdy přináší Peugeot i-Cockpit® inovativní technologie nejnovější generace, které zajistí ještě větší radost z řízení. A pro nesrovnatelný komfort cestování kombinující maximální efektivitu s co nejlepším výkonem poznejte význam sloganu Power of Choice Představuje nabídku spalovacích motorů a plug-in hybridního pohonu i možnost využívat specializované doplňkové služby.  a rozhodněte se pro benzinový či dieselový motor nebo plug-in hybridní pohon s dojezdem v plně elektrickém režimu až 60 km Uvedené hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu jsou měřeny metodou WLTP (nařízení EU 2017/948). Od 1. září 2018 jsou všechna nová vozidla homologovaná podle celosvětově platné metodiky testování spotřeby paliva a emisí CO₂ pro osobní a lehké užitkové vozy WLTP. Protokol WLTP nahrazuje doposud používanou evropskou metodu měření NEDC. Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu naměřené v rámci nového zkušebního cyklu WLTP lépe odpovídají reálným podmínkám provozu, proto jsou ve většině případů vyšší než hodnoty naměřené metodou NEDC. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO₂ jsou závislé na výbavě vozidla, zvolené doplňkové výbavě a typu pneumatik. Více informací získáte u svého koncesionáře PEUGEOT nebo na internetových stránkách www.peugeot.cz. .

Design

ODVÁŽNÉ PROPORCE

Originální silueta nového vozu PEUGEOT 308 působí dynamicky ze všech stran. Čisté atletické linie s výraznými proporcemi podtrhují silný charakter vozu:

 • Velká vertikální maska chladiče působí asertivním dojmem a plynule navazuje na dlouhou kapotu.
 • Záď je výrazná a robustní. Snížená linie střechy přispívá k lepší aerodynamice a vůz celkově působí širším a mohutnějším dojmem.
 • Elegantní a plynulé boční linie působí velmi sportovně.

 

Vyberte si design

Vyberte si odstín, který vám vyhovuje z vybraných špičkových barev.

OSUDOVÁ PŘITAŽLIVOST

Přirozená elegance a prvotřídní zpracování nového vozu PEUGEOT 308 každému okamžitě učaruje. Jedná se o první model, který je označen novým znakem PEUGEOT evokujícím nadčasovou identitu kombinující historii s velmi moderním přístupem. Nové logo se hrdě vyjímá uprostřed masky chladiče. Na kapotě se nachází výrazný nápis 308 a zpracování přídě odráží nový trend značky.

PŘEDNÍ SVĚTLOMETY

Extrémně úzký přední světelný podpis nabízí dokonalé technologické zpracování a jasně poukazuje na příslušnost k novým modelům značky. Přední světlomety kombinující eleganci a výkon dodávají novému vozu PEUGEOT 308 sportovnější vzhled a jedinečnou identitu. Detailně propracované úzké světlomety jsou vybaveny moderní LED K dispozici v základní výbavě.  technologií nebo PEUGEOT Matrix LED K dispozici u verzí GT/GT Pack. . Horizontální světlomety jsou orámovány vertikálními světly denního svícení, které jsou zasazené do nárazníku a připomínají tesáky dravé šelmy.

ZADNÍ SVĚTLA

Na první pohled jasně identifikovatelná moderní zadní světla se specifickými vrypy lvích drápů jsou vybavena technologií Full LED Podle zvolené verze k dispozici v základní výbavě.  nebo 3D Full LED V základní výbavě u verzí GT/GT Pack. .
MÍSTO ŘIDIČE

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE

Nový PEUGEOT i-Cockpit® je ergonomicky řešené místo řidiče nabízející intuitivní a snadný přístup k velkému množství praktických funkcí, které zpříjemní čas strávený na cestách.

 

 

Pro maximální cestovní komfort je PEUGEOT i-Cockpit® velmi dobře přizpůsobený i spolucestujícím:

Nový intuitivní, plně konfigurovatelný dotykový displej s více okny K dispozici v základní výbavě.  a nové virtuální ovladače i-Toggles Dotykové ovladače na centrálním displeji slouží k ovládání klimatizace, telefonních kontaktů a rozhlasových stanic. .

Inovovaná středová konzola s praktickými úložnými prostory.

DESIGN A TECHNOLOGIE VE SLUŽBÁCH ERGONOMIE

 • Veškeré informace důležité pro řízení se zobrazují na modernizovaném přístrojovém panelu.
 • Panel je situován v zorném poli řidiče a od úrovně Active Pack je tvořen 10″ digitálním displejem. Ve verzi GT nastupuje třetí dimenze s unikátním přístrojovým panelem i-Cockpit® 3D.
 • Plně konfigurovatelný přístrojový panel nabízí různé možnosti zobrazení (navigace, rádio/média, asistenční systémy řízení, tok energie atd.).

STEJNĚ JAKO CHYTRÝ TELEFON

Plně konfigurovatelný 10″ centrální dotykový displej s vysokým rozlišením je nebývale intuitivní, umožňuje zobrazení ve více oknech s widgety či ovladači a nabízí srovnatelně snadné ovládání i odezvu jako tablet.

 

Nový PEUGEOT 308 využívá konfigurovatelné virtuální ovladače i-Toggles Podle zvolené výbavy k dispozici v základní výbavě nebo nelze objednat. – Dotykové zkratky pro ovládání klimatizace, telefonních kontaktů nebo oblíbených rádiových stanic. . Umístění přímo na centrálním displeji, které působí velmi esteticky a technologicky, je v daném segmentu naprosto ojedinělé.

Pro více pohodlí a větší bezpečnost umožňuje každý ovladač i-Toggle přístup k oblíbené funkci přímo na centrálním displeji. Tímto způsobem lze nastavit klimatizaci, získat přístup k telefonním kontaktům, zvolit rozhlasovou stanici nebo spustit vybranou aplikaci.

 

NOVÁ STŘEDOVÁ KONZOLA

Na designově pečlivě propracované středové konzole je v dosahu řidiče umístěn volič jízdních režimů a u vybraných verzí dvě tlačítka automatické převodovky.

 

Konzola sahá od palubní desky s vyhrazeným místem pro bezdrátové nabíjení chytrých telefonůPodle zvolené verze k dispozici v rámci příplatkové výbavy nebo nelze objednat.  až k zadním sedlům a nabízí cestujícím praktické odkládací plochy. Nachází se zde mimo jiné 2 držáky nápojů a úložné prostory o celkovém objemu 34 l včetně velkého odkládacího místa pod loketní opěrkou.

NEOMEZENÁ KONEKTIVITA

Nový PEUGEOT i-Cockpit disponuje nejnovějším infotainmentovým systémem PEUGEOT i-Connect Advanced:

 

 • Vytvořte svůj osobní profil a uložte si vlastní konfiguraci zobrazení displeje, jakož i nastavení odpovídající vašim preferencím (až 8 profilů).
 • Snadný přístup ke konektivním službám, palubní dokumentaci nebo instruktážním videím.

 

OKAMŽITÉ POHODLÍ

 • Vybírejte z 8 barev a přizpůsobte LED ambientní osvětlení každému režimu jízdy.
 • Cestujte v naprostém pohodlí. Systém AQS (Air Quality System) je schopen sám aktivovat recyklaci vzduchu. Je doplněn systémem Clean Cabin K dispozici u verzí GT/GT Pack.   zajišťujícím automatickou úpravu vzduchu. Údaje o kvalitě vzduchu se zobrazují na centrálním dotykovém displeji vozu.
 • Užijte si příkladnou ergonomii i komfort předních vyhřívaných Podle zvolené verze k dispozici v základní výbavě nebo v rámci příplatkové výbavy.  sedadel s kvalitním bočním vedením. Sedadla jsou výškově i osově nastavitelná a mohou být vybavena 10bodovým masážním systémem* díky 8 integrovaným pneumatickým kapsám a 5 masážním programům. Sedadla získala certifikaci AGR (německá asociace Akce pro zdravá záda).

TECHNOLOGIE

NEBÝVALÉ POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Nový PEUGEOT 308 je vybaven řadou asistenčních systémů řízení, které zvyšují cestovní pohodlí a bezpečnost provozu:

 

A otevírá cestu k poloautonomnímu řízení:

LITHIUM-IONTOVÁ BATERIE (240-400 V)

Dojezd baterie v plně elektrickém režimu dosahuje až 60 km WLTP *Odhadované údaje jsou pouze orientační a podléhají probíhající homologaci dle metody WLTP. Reálný dojezd se může lišit v závislosti na skutečných podmínkách používání (klimatické podmínky, styl jízdy atd.) .

 • Kapacita baterie je 12,4 kWh.
 • Vysokonapěťová baterie je zabudovaná pod zadními sedadly a neomezuje tak přepravní kapacitu zavazadlového prostoru.
 • Funkce e-SAVE umožňuje uchování dostatečné rezervy elektrické energie, která bude potřeba v průběhu jízdy. Tato funkce je užitečná zejména pokud se řidič plánuje pohybovat v nízkoemisních zónách.

 

Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km na 70 % její kapacity.

 

OPTIMALIZUJTE DOJEZD

REŽIMY JÍZDY

 

 • Elektrický režim: jízda v plně elektrickém režimu Motor se vždy nastartuje ve výchozím elektrickém režimu.  do rychlosti 135 km/h
 • Hybridní režim: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro efektivnější využití obou pohonných jednotek
 • Sport: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro vyšší dynamiku a maximální výkon

 

STUPNĚ REKUPERACE

Při brzdění a zpomalování, kdy řidič uvolní brzdový pedál, dochází u hybridního pohonu k rekuperaci energie (tato energie zůstává u spalovacích motorů nevyužitá).

Díky této možnosti částečného dobíjení vysokonapěťové baterie se dojezd vozu v elektrickém režimu prodlužuje. 

Aktivováním funkce Brake bude vozidlo zpomalovat bez nutnosti sešlápnout brzdový pedál a dojde k rekuperaci energie.

POWER OF CHOICE

SVOBODA VÝBĚRU

S novým vozem PEUGEOT 308 můžete volit libovolný pohon a užívat si příkladných jízdních vlastností, nadstandardního komfortu cestování a maximálních zážitků z jízdy.

 

 • U spalovacích verzí můžete volit mezi výkonnými a úspornými pohonnými jednotkami. Benzinové i dieselové motory splňují normu Euro 6 a všechny jsou vybaveny funkcí Stop & Start.

SLUŽBY URČENÉ PRO MOBILITU NOVÉ GENERACE

Objevte služby vyvinuté pro usnadnění cestování a jednodušší obsluhu vašeho plug-in hybridního vozu.

Cestujte v naprostém pohodlí s bezplatnou aplikací MyPeugeot Aplikace umožňuje vzdálenou správu nabíjení či tepelného komfortu vašeho vozu

 

 

PLUG-IN HYBRIDNÍ POHONNÉ JEDNOTKY


HYBRID 225 e-EAT8 kombinuje:

 

HYBRID 180 e-EAT8 kombinuje:

 

Vysokonapěťová baterie o kapacitě 12,4 kWh umožní dojezd až 60 km v plně elektrickém režimu dle metody WLTP Odhadované údaje jsou pouze orientační a podléhají probíhající homologaci dle metody WLTP. Dojezd v plně elektrickém režimu až 60 km v závislosti na volitelné výbavě. Reálný dojezd se může lišit v závislosti na skutečných podmínkách používání (klimatické podmínky, styl jízdy atd.) .

 

SPALOVACÍ MOTORY

Nový PEUGEOT 308 je vybaven motory poslední generace Euro 6 Motory nabízejí úspory s ohledem na spotřebu paliva, vyšší potěšení z jízdy a vysoký výkon.  se systémem Stop & Start.

 

Benzin V procesu homologace dle metody WLTP.  , tříválcové motory 1.2 l:

 

Diesel V procesu homologace dle metody WLTP. , čtyřválcové motory 1.5 l:

 

 

ROZMĚRY

VNĚJŠÍ ROZMĚRY NOVÉ 308

 • Délka: 4 367 mm
 • Výška: 1 441 mm

VNITŘNÍ ROZMĚRY NOVÉ 308

Přední sedadla (řada 1)

 • Šířka v oblasti loktů: 1 443 mm
 • 14° výška: 891 mm

 

Zadní sedadla (řada 2)

 • Šířka v oblasti loktů: 1 411 mm
 • Místo pro nohy: 129 mm
ROZMĚRY ZAVAZADELNÍKU NOVÉ 308
 • 412 l u verze 308

 

 • 361 l u verze 308 HYBRID
CENÍKY & PŘÍSLUŠENSTVÍ
 • Objevte katalog cen, výbavy a technických charakteristik  Nového PEUGEOT 308.

 

 • Objevte příslušenstvý pro Nový PEUGEOT 308.