Podívejte se na obsah
PEUGEOT 308

PEUGEOT 308 & 308 HYBRID | Kompaktní hatchback se spalovacím motorem nebo plug-in hybridním pohonem

Neuvěřitelná přitažlivost vozu PEUGEOT 308, který osloví i ty nejnáročnější zákazníky, okouzlí osobitým charakterem a dynamikou.

Pro co nejintenzivnější zážitky z jízdy přináší Peugeot i-Cockpit® inovativní technologie nejnovější generace, které zajistí ještě větší radost z řízení. A pro nesrovnatelný komfort cestování kombinující maximální efektivitu s co nejlepším výkonem poznejte význam sloganu Power of Choice Představuje nabídku spalovacích motorů a plug-in hybridního pohonu i možnost využívat specializované doplňkové služby.  a rozhodněte se pro benzinový či dieselový motor nebo plug-in hybridní pohon s dojezdem až 60 km ve 100% elektrickém režimu Uvedené hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu jsou měřeny metodou WLTP (nařízení EU 2017/948). Od 1. září 2018 jsou všechna nová vozidla homologovaná podle celosvětově platné metodiky testování spotřeby paliva a emisí CO₂ pro osobní a lehké užitkové vozy WLTP. Protokol WLTP nahrazuje doposud používanou evropskou metodu měření NEDC. Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu naměřené v rámci nového zkušebního cyklu WLTP lépe odpovídají reálným podmínkám provozu, proto jsou ve většině případů vyšší než hodnoty naměřené metodou NEDC. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO₂ jsou závislé na výbavě vozidla, zvolené doplňkové výbavě a typu pneumatik. Více informací získáte u svého koncesionáře PEUGEOT nebo na internetových stránkách www.peugeot.cz. .

Design

ODVÁŽNÉ PROPORCE

Originální silueta vozu PEUGEOT 308 působí dynamicky ze všech stran. Čisté atletické linie s výraznými proporcemi podtrhují silný charakter vozu:

 • Velká vertikální maska chladiče působí asertivním dojmem a plynule navazuje na dlouhou kapotu.
 • Záď je výrazná a robustní. Snížená linie střechy přispívá k lepší aerodynamice a vůz celkově působí širším a mohutnějším dojmem.
 • Elegantní a plynulé boční linie působí velmi sportovně.

 

Nakonfigurujte si svůj vysněný vůz

Můžete začít výběrem své oblíbené barvy.

OSUDOVÁ PŘITAŽLIVOST

Přirozená elegance a prvotřídní zpracování vozu PEUGEOT 308 každému okamžitě učaruje. Jedná se o první model, který je označen novým znakem PEUGEOT evokujícím nadčasovou identitu kombinující historii s velmi moderním přístupem. Nové logo se hrdě vyjímá uprostřed masky chladiče. Na kapotě se nachází výrazný nápis 308 a zpracování přídě odráží nový trend značky.

PŘEDNÍ SVĚTLOMETY

Extrémně úzký přední světelný podpis nabízí dokonalé technologické zpracování a jasně poukazuje na příslušnost k novým modelům značky. Přední světlomety kombinující eleganci a výkon dodávají vozu PEUGEOT 308 sportovnější vzhled a jedinečnou identitu. Detailně propracované úzké světlomety jsou vybaveny moderní LED  technologií nebo PEUGEOT Matrix LED. Horizontální světlomety jsou orámovány vertikálními světly denního svícení, které jsou zasazené do nárazníku a připomínají tesáky dravé šelmy.

ZADNÍ SVĚTLA

Na první pohled jasně identifikovatelná moderní zadní světla se specifickými vrypy lvích drápů jsou vybavena technologií Full LED nebo 3D Full LED.
MÍSTO ŘIDIČE

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE

PEUGEOT i-Cockpit® je ergonomicky řešené místo řidiče nabízející intuitivní a snadný přístup k velkému množství praktických funkcí, které zpříjemní čas strávený na cestách.

 

 • Modernizovaný digitální přístrojový panel nebo digitální 3D holografický přístrojový panel.

 

Pro maximální cestovní komfort je PEUGEOT i-Cockpit® velmi dobře přizpůsobený i spolucestujícím:

Nový intuitivní, plně konfigurovatelný dotykový displej s více okny a nové virtuální ovladače i-Toggles Dotykové ovladače na centrálním displeji slouží k ovládání klimatizace, telefonních kontaktů a rozhlasových stanic. .

Inovovaná středová konzola s praktickými úložnými prostory.

DESIGN A TECHNOLOGIE VE SLUŽBÁCH ERGONOMIE

 • Veškeré informace důležité pro řízení se zobrazují na modernizovaném přístrojovém panelu.
 • Panel je situován v zorném poli řidiče a od úrovně Active Pack je tvořen 10″ digitálním displejem. Ve verzi GT nastupuje třetí dimenze s unikátním přístrojovým panelem i-Cockpit® 3D.
 • Plně konfigurovatelný přístrojový panel nabízí různé možnosti zobrazení (navigace, rádio/média, asistenční systémy řízení, tok energie atd.).

STEJNĚ JAKO CHYTRÝ TELEFON

Plně konfigurovatelný 10″ centrální dotykový displej s vysokým rozlišením je nebývale intuitivní, umožňuje zobrazení ve více oknech s widgety či ovladači a nabízí srovnatelně snadné ovládání i odezvu jako tablet.

 

PEUGEOT 308 využívá konfigurovatelné virtuální ovladače i-Toggles(i)  Dotykové zkratky pro ovládání klimatizace, telefonních kontaktů nebo oblíbených rádiových stanic.  . Umístění přímo na centrálním displeji, které působí velmi esteticky a technologicky, je v daném segmentu naprosto ojedinělé.

Pro více pohodlí a větší bezpečnost umožňuje každý ovladač i-Toggle přístup k oblíbené funkci přímo na centrálním displeji. Tímto způsobem lze nastavit klimatizaci, získat přístup k telefonním kontaktům, zvolit rozhlasovou stanici nebo spustit vybranou aplikaci.

 

NOVÁ STŘEDOVÁ KONZOLA

Na designově pečlivě propracované středové konzole je v dosahu řidiče umístěn volič jízdních režimů a u vybraných verzí dvě tlačítka automatické převodovky.

 

Konzola sahá od palubní desky s vyhrazeným místem pro bezdrátové nabíjení chytrých telefonů až k zadním sedlům a nabízí cestujícím praktické odkládací plochy. Nachází se zde mimo jiné 2 držáky nápojů a úložné prostory o celkovém objemu 34 l včetně velkého odkládacího místa pod loketní opěrkou.

NEOMEZENÁ KONEKTIVITA

 PEUGEOT i-Cockpit disponuje nejnovějším infotainmentovým systémem PEUGEOT i-Connect Advanced:

 

 • Vytvořte svůj osobní profil a uložte si vlastní konfiguraci zobrazení displeje, jakož i nastavení odpovídající vašim preferencím (až 8 profilů).
 • Snadný přístup ke konektivním službám, palubní dokumentaci nebo instruktážním videím.

 

OKAMŽITÉ POHODLÍ

 • Vybírejte z 8 barev a přizpůsobte LED ambientní osvětlení každému režimu jízdy.
 • Užijte si bezkonkurenční kvalitu zvuku s Hi-Fi systémem FOCAL® Premium.
 • Cestujte v naprostém pohodlí. Systém AQS (Air Quality System) je schopen sám aktivovat recyklaci vzduchu. Je doplněn systémem Clean Cabin  zajišťujícím automatickou úpravu vzduchu. Údaje o kvalitě vzduchu se zobrazují na centrálním dotykovém displeji vozu.
 • Užijte si příkladnou ergonomii i komfort předních vyhřívaných sedadel s kvalitním bočním vedením. Sedadla jsou výškově i osově nastavitelná a mohou být vybavena 10bodovým masážním systémem* díky 8 integrovaným pneumatickým kapsám a 5 masážním programům. Sedadla získala certifikaci AGR (německá asociace Akce pro zdravá záda).

TECHNOLOGIE

NEBÝVALÉ POTĚŠENÍ Z JÍZDY

PEUGEOT 308 je vybaven řadou asistenčních systémů řízení, které zvyšují cestovní pohodlí a bezpečnost provozu:

 • Nová zpětná parkovací kamera s HD rozlišením a úhlem sledování 180°
 • Parkovací asistent 360° se 4 kamerami
 • Systém sledování mrtvého úhlu s delším dosahem

 

A otevírá cestu k poloautonomnímu řízení:

 • Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go
 • Automatické udržování v jízdním pruhu

LITHIUM-IONTOVÁ BATERIE (240-400 V)

Dojezd baterie ve 100% elektrickém režimu dosahuje až 60 km WLTP(i) Odhadované údaje jsou pouze orientační a podléhají probíhající homologaci dle metody WLTP. Reálný dojezd se může lišit v závislosti na skutečných podmínkách používání (klimatické podmínky, styl jízdy atd.)   .

 • Kapacita baterie je 12,4 kWh.
 • Vysokonapěťová baterie je zabudovaná pod zadními sedadly a neomezuje tak přepravní kapacitu zavazadlového prostoru.
 • Funkce e-SAVE umožňuje uchování dostatečné rezervy elektrické energie, která bude potřeba v průběhu jízdy. Tato funkce je užitečná zejména pokud se řidič plánuje pohybovat v nízkoemisních zónách.

 

Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km na 70 % její kapacity.

 

OPTIMALIZUJTE DOJEZD

REŽIMY JÍZDY

 

 • Elektrický režim: jízda v plně elektrickém režimu Motor se vždy nastartuje ve výchozím elektrickém režimu.  do rychlosti 135 km/h
 • Hybridní režim: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro efektivnější využití obou pohonných jednotek
 • Sport: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro vyšší dynamiku a maximální výkon

 

STUPNĚ REKUPERACE

Při brzdění a zpomalování, kdy řidič uvolní brzdový pedál, dochází u hybridního pohonu k rekuperaci energie (tato energie zůstává u spalovacích motorů nevyužitá).

Díky této možnosti částečného dobíjení vysokonapěťové baterie se dojezd vozu v elektrickém režimu prodlužuje. 

Aktivováním funkce Brake bude vozidlo zpomalovat bez nutnosti sešlápnout brzdový pedál a dojde k rekuperaci energie.

POWER OF CHOICE

SVOBODA VÝBĚRU

S vozem PEUGEOT 308 můžete volit libovolný pohon a užívat si příkladných jízdních vlastností, nadstandardního komfortu cestování a maximálních zážitků z jízdy.

 

 • U spalovacích verzí můžete volit mezi výkonnými a úspornými pohonnými jednotkami. Benzinové i dieselové motory splňují normu Euro 6 a všechny jsou vybaveny funkcí Stop & Start.

SLUŽBY URČENÉ PRO MOBILITU NOVÉ GENERACE

Objevte služby vyvinuté pro usnadnění cestování a jednodušší obsluhu vašeho plug-in hybridního vozu.

Cestujte v naprostém pohodlí s bezplatnou aplikací MyPeugeot Aplikace umožňuje vzdálenou správu nabíjení či tepelného komfortu vašeho vozu

 

 

PLUG-IN HYBRIDNÍ POHONNÉ JEDNOTKY


HYBRID 225 e-EAT8 kombinuje:

 

HYBRID 180 e-EAT8 kombinuje:

 

Vysokonapěťová baterie o kapacitě 12,4 kWh umožní dojezd až 60 km ve 100% elektrickém režimu dle metody WLTP Odhadované údaje jsou pouze orientační a podléhají probíhající homologaci dle metody WLTP. Dojezd v plně elektrickém režimu až 60 km v závislosti na volitelné výbavě. Reálný dojezd se může lišit v závislosti na skutečných podmínkách používání (klimatické podmínky, styl jízdy atd.) .

 

SPALOVACÍ MOTORY

PEUGEOT 308 je vybaven motory poslední generace Euro 6 Motory nabízejí úspory s ohledem na spotřebu paliva, vyšší potěšení z jízdy a vysoký výkon.  se systémem Stop & Start.

 

Benzin V procesu homologace dle metody WLTP.  , tříválcové motory 1.2 l:

 

Diesel V procesu homologace dle metody WLTP. , čtyřválcové motory 1.5 l:

 

 

ROZMĚRY

VNĚJŠÍ ROZMĚRY 308

 • Délka: 4 367 mm
 • Výška: 1 441 mm

VNITŘNÍ ROZMĚRY 308

Přední sedadla (řada 1)

 • Šířka v oblasti loktů: 1 443 mm
 • 14° výška: 891 mm

 

Zadní sedadla (řada 2)

 • Šířka v oblasti loktů: 1 411 mm
 • Místo pro nohy: 129 mm
ROZMĚRY ZAVAZADELNÍKU 308
 • 412 l u verze 308

 

 • 361 l u verze 308 HYBRID
CENÍKY & PŘÍSLUŠENSTVÍ
 • Objevte katalog cen, výbavy a technických charakteristik PEUGEOT 308.

 

 • Objevte příslušenství pro PEUGEOT 308.